Nový způsob určování displasie

Od září tohoto roku jsme začali v ortopedických záležitostech spolupracovat s panem MVDr. Lukášem Duchkem. Doktor Duchek je vynikající odborník, velice uznávaný, a je oficiálním hodnotitelem DKK mnoha plemen.
Doktor Duchek je velkým zastáncem jiného postupu vyšetření budoucích pracovních psů. Již ve věku čtyř měsíců je schopen určit, zdali zvíře bude dysplasie kyčlí prosté, tedy naprosto zdravé, anebo se u něj může dysplasie vyvinout a je potřeba udělat snadný operativní zákrok, aby byl pejsek zdravý, či se dozajista vyvine a pejska je lépe umístit jako psíka rodinného a dopřát mu klidný teplý domov bez pracovního nasazení.
Pan doktor Duchek používá tzv. metodu PennHIP vyvinutou v USA na Pennsylvánské univerzitě a je to metoda daleko dokonalejší, než je zatím používaná do chovů např. v naší zemi. Jedině pes, který projde touto rentgenovou metodou a je ohodnocen jako dysplasie prostý, zústane bez dysplasie i nadále. Pes, který je v jednom roce věku uznán jako "nulový" obyčejnou RTG metodou používanou běžně u nás, může mít už klidně za rok i těžší dysplasii se všemi důsledky.
Koho toto zaujalo, nechť se informuje o této metodě.