Aktuality - všechny novinky

 • Aktualizace sekce představení a kontakty

  Kategorie: Aktualizace stránek

  Publikováno: 27. 08. 2018

  Autor: Lukáš Hosnedl


  Mírně aktualizován a upraven obsah sekce Představení a Kontakty.


 • Noví předaní psi

  Kategorie: Aktualizace stránek

  Publikováno: 23. 08. 2018

  Autor: Lukáš Hosnedl


  Přidáno 6 nových fotek předaných psů, zatím bez podrobnějších popisků.


 • Symbolické výročí

  Kategorie: Obecné

  Publikováno: 23. 08. 2018

  Autor: Helena Nerglová


  Naše rodiná výcviková škola má nyní v srpnu 2018 malé výročí - v Holicích u Pardubic předáváme našeho stého vodícího psa.


 • Zcela nové stránky v provozu

  Kategorie: Aktualizace stránek

  Publikováno: 01. 09. 2015

  Autor: Lukáš Hosnedl


  K dnešnímu dni jsme spustili kompletně přepracovanou a aktualizovanou verzi stránek, kterou jsme připravovali posledních několik měsíců.
  Stránky byly převedeny k jinému hostiteli a od základu přepsány v redakčním systému CMS Made Simple, což nám umožní snazší a rychlejší aktualizace prakticky okamžitě, jakmile bude potřeba přidat nové informace nebo fotografie. Zároveň jsou takto stránky přehlednější pro zrakově postižené uživatele odečítačů obrazovky.

  Pokud jste zaznamenali interval, kdy se na stránky nebylo možné dostat nebo nefungovaly některé jejich části, např. kontaktní formulář, především 1. září zhruba od 19:50 a v noci na 2. září, vězte tedy, že se jedná o nutné technické problémy v souvislosti se změnou hostitele. Potíže takovéhoto druhu by se však měly projevit jen mizivému procentu návštěvníků. Omlouváme se dodatečně za veškeré případné nepříjemnosti.

  Po designové a obsahové stránce byly provedeny následující změny a vylepšení:

  • Přibyla nová stránka Naše štěňata, kde najdete naše aktuální svěřence v předvýchově;
  • byla přidána nová úvodní stránka;
  • změnila se stránka s aktualitami, která nyní umožňuje přehlednější filtrování novinek podle kategorií, nastavení vlastního stránkování atd;
  • stránka Pes jako kompenzační pomůcka byla kompletně nahrazena novou stránkou Kdo má nárok na vodícího psa s aktuálními informacemi;
  • byly aktualizovány údaje na stránce Kontakty a celá tato stránka byla přepracována, takže nyní používá online kontaktní formulář místo přímého zobrazování e-mailových adres v odkazech, což by mělo zamezit jak případným chybám při odesílání zprávy na straně návštěvníka, tak velkému množství nevyžádané pošty na straně naší;
  • stránky lze nyní prohledávat podle určitého slova;
  • můžete také začít odebírat náš RSS kanál nebo si libovolnou stránku vytisknout či ji sdílet e-mailem, na Twitteru, na Facebooku nebo na Google Plus;
  • nemalý důraz byl kladen také na to, aby se stránky načítaly rychleji a vypadaly pokud možno co nejpodobněji v různých prohlížečích s různými nastaveními, resp. s různými odečítači obrazovky v případě jejich uživatelů;
  • byla výrazně zpříjemněna přístupnost pro odečítače obrazovky: Stránky byly doplněny o oblasti (ARIA role) a nadpisy, všechny logicky související skupiny odkazů byly seřazeny do seznamů a byly přidány určité vizuálně skryté, ale pro zcela nevidomého uživatele užitečné prvky - odkaz na textový popis loga v záhlaví stránek, oddělovače jednotlivých částí stránky, pomocné odkazy pro přesunutí kurzoru na hlavní obsah, navigaci stránky či hlavní navigaci nebo nápovědné texty typu "otevře se v novém okně" u určitých odkazů;
  • po vizuální stránce jsme se pokusili o maximální jednoduchost a výrazné barevné kontrasty, takže by stránky měly být přehledné a snadno čitelné i pro slabozraké návštěvníky.

  Chtěli bychom tímto všechny návštěvníky požádat, aby neváhali ohlásit webmasterovi každý případný nedostatek, chybu ve funkčnosti nebo konstruktivní nápad na zlepšení, na který by při procházení tohoto webu narazili.
  Před jeho spuštěním vše důkladně testovalo nemálo lidí v různých prohlížečích na různých platformách, a to jak po vizuální stránce, tak s odečítači obrazovky, ovšem ani sebedůkladnější testování se nikdy nemůže vyrovnat každodennímu ostrému provozu s pravidelnou návštěvností a není možné odhalit tímto způsobem veškeré možné neduhy včas. Jestliže tedy na nějaký narazíte, určitě nás na něj upozorněte.

  Doufáme, že se Vám naše nové stránky budou líbit.


 • Noví psi

  Kategorie: Aktualizace stránek

  Publikováno: 01. 09. 2015

  Autor: Lukáš Hosnedl


  Přibylo několik nových psů ve fotogalerii, ve výcviku i na stránce se štěňaty.


 • Letovice

  Kategorie: Společenské akce

  Publikováno: 01. 09. 2012

  Autor: Helena Nerglová


  V srpnu 2012 jsme jako každoročně pořádali ve spolupráci s občanským sdružením HEPA týdenní letní soustředění pro držitele vodících psů. Letos to bylo poprvé na Moravě v krásné krajině u města Letovice.
  Naši psí pomocníci si společně se svými pány užívali koupání v místní přehradě. Samozřejmě se denně cvičilo, ale také běhalo a chodilo na vycházky.

  Následují vybrané fotografie z akce.

  • Letovice 1 (zvětšit fotografii, otevře se v novém okně)
  • Letovice 2 (zvětšit fotografii, otevře se v novém okně)
  • Letovice 3 (zvětšit fotografii, otevře se v novém okně)
  • Letovice 4 (zvětšit fotografii, otevře se v novém okně)
  • Letovice 5 (zvětšit fotografii, otevře se v novém okně)
  • Letovice 6 (zvětšit fotografii, otevře se v novém okně)

 • 2011 - Daniel

  Kategorie: Obecné

  Publikováno: 01. 01. 2012

  Autor: Helena Nerglová


  Mnohokrát děkujeme všem dárcům za zaslání finančního příspěvku na účel výcviku asistenční Gájy pro chlapce Dana Úporského z Dobřan u Plzně. Finanční obnos je již dostatečný a mockrát děkujeme za Daníka a jeho maminku.

  Daniel


 • Mezinárodní federace vodících psů

  Kategorie: Obecné

  Publikováno: 11. 11. 2010

  Autor: Helena Nerglová


  Od ledna roku 2011 splní naše výcviková škola i poslední podmínku, aby se mohla stát členem mezinárodní organizace IGDF. V průběhu roku se tedy o to nejspíš pokusíme, i když vysoké poplatky plynoucí do Anglie nás trochu odrazují. Tak uvidíme, většina věcí má svůj rub i líc.


 • Nový způsob určování displasie

  Kategorie: Obecné

  Publikováno: 11. 11. 2010

  Autor: Helena Nerglová


  Od září tohoto roku jsme začali v ortopedických záležitostech spolupracovat s panem MVDr. Lukášem Duchkem. Doktor Duchek je vynikající odborník, velice uznávaný, a je oficiálním hodnotitelem DKK mnoha plemen.
  Doktor Duchek je velkým zastáncem jiného postupu vyšetření budoucích pracovních psů. Již ve věku čtyř měsíců je schopen určit, zdali zvíře bude dysplasie kyčlí prosté, tedy naprosto zdravé, anebo se u něj může dysplasie vyvinout a je potřeba udělat snadný operativní zákrok, aby byl pejsek zdravý, či se dozajista vyvine a pejska je lépe umístit jako psíka rodinného a dopřát mu klidný teplý domov bez pracovního nasazení.
  Pan doktor Duchek používá tzv. metodu PennHIP vyvinutou v USA na Pennsylvánské univerzitě a je to metoda daleko dokonalejší, než je zatím používaná do chovů např. v naší zemi. Jedině pes, který projde touto rentgenovou metodou a je ohodnocen jako dysplasie prostý, zústane bez dysplasie i nadále. Pes, který je v jednom roce věku uznán jako "nulový" obyčejnou RTG metodou používanou běžně u nás, může mít už klidně za rok i těžší dysplasii se všemi důsledky.
  Koho toto zaujalo, nechť se informuje o této metodě.


 • Bilance roku

  Kategorie: Obecné

  Publikováno: 11. 11. 2010

  Autor: Helena Nerglová


  Rok 2010, i když není ještě zcela u konce, si osobně troufám hodnotit jako dosti úspěšný. Včetně jedné fenky, kterou předáme "pod stromeček", jsme vycvičili a předali celkem devět pomocníků. Sedm z nich jsou psi vodící a dva jsou psi asistenční.
  Z asistenčních psů se stala jedna fenka opravdovou asistentkou k vozíčku pro desetiletého chlapce postiženého nejtěžší formou progresívní svalové atrofie. Druhá fenka slouží patnáctileté dívce, která trpí kombinovaným postižením, ale je schopná fenku povelovat a zvládat péči o ni.
  Jeden vodící pejsek šel k mladé slečně s těžkým kombinovaným handicapem - slečna nevidí a velmi špatně po DMO i chodí. Pejsek slouží v nelehkém terénu Prahy jako pes vodící i opěrný. Má speciální vodič.
  Leckteří naši absolventi šli již do zkušených rukou: Jedna fenka je již třetím vodícím psem své paní. Jeden pejsek je druhým pomocníkem svého pána a další hotová psí studentka je druhou vodící fenkou svého pána.
  Ostatní šli do laskavých rukou páníčků nováčků.

  Osobně mě velmi těší a naplňuje pocitem uspokojení, že osm z letošních devíti předaných psů jsou psi z našeho vlastního odchovu. Vypiplali jsme si je od miminek a dobře znali už jejich rodiče. Je to dlouhý a náročný proces, ale vyplácí se. Koupeného dospělého psa člověk nikdy už tak nepozná a nedá to člověku tolik pocitu dobře vykonané práce. Alespoň já to tak cítím.

Zobrazuje se novinek na jedné stránce 

Stránka 1 z 3
Následující stránka
Poslední stránka

Zvolit kategorii