Předaní psi

 • Grace

  Hnědá labradorka Grace (Praha).
  Grace

 • Izabella

  Leopardí labrador Izabella (Bílina).
  Izabella

 • Argo

  Československý vlčák Argo (Bratislava).
  Argo

 • Aurel

  Bílý královský pudl Aurel (Olomouc).
  Aurel

 • Ruby

  Leopardí labrador – fenka Ruby (Znojemsko).
  Ruby

 • Žlutý ovčák

  Žlutý ovčák (Louny).
  Žlutý ovčák

 • Iriska

  Žlutá labradorka Iriska (Jilemnice)
  Iriska

 • Gája

  Fenka Gája.
  Gája

 • Merlinka

  Fenka Merlinka – předána ve Velvarech.
  Merlinka

 • Katy

  Fenka Katy – předána v Hradci Králové.
  Katy

 • Sára

  Fenka Sára, předána v Pardubicích.
  Sára

 • Armando

  Černý flat coated retriever Armando – předán v Liberci.
  Armando

 • Lona

  Lona je dlouhosrstá hnědě melírovaná fenka v typu flat coated retrievera. Lona je již druhým vodícím psem svojí paničky. Zatímco její předchůdkyně vodila rychle a razantně, Lona sem šla pracovat právě pro svoji velice klidnou povahu a pomalý styl vodění. Zároveň se musela naučit perfektně podávat upadlé předměty, a to vše proto, že se, bohužel, zdravotní stav paničky zhoršil. Na fotce je zachycená v sedě z levého boku a její panička je vedle ní v podřepu a svoji Lonu levou rukou hladí po krku.
  Lona

 • Otello

  Otello je krátkosrstý hnědě melírovaný retriever. Na fotce stojí a dívá se do foťáku. Vedle něj stojí jeho mladý pán. Otello je jeho prvním vodícím psem. Krátce byla v této domácnosti fenka zlatého retrievera, která však úplně nevyhovovala, a proto ji nahradil Otello.
  Otello

 • Danny

  Danny je hnědý flat coated retriever. Je to již třetí vodící pes svého aktivního pána. Na fotce Danny sedí s páníčkovou levou rukou na svém krku. Tuto dvojici můžete spatřit na Náchodsku.
  Danny

 • Quenteen

  Na fotce je urostlý hnědě melírovaný pejsek v sedě. Vedle něj je usměvavá panička, která je v podřepu a levou rukou svého parťáka objímá kolem krku. Quenteen je její první vodící pes a je možné je uvidět v ulicích Ostravy. Quenteen je krátkosrstý melírovaný retriever.
  Quenteen

 • Lojzík

  Na této fotce stojí pán v nejlepším věku s hnědým labradorem Lojzíkem. V levé ruce drží opěrnou tzv. francouzskou hůl a v pravé má pejska na tzv. opěrném vodiči. Lojzík musel být cvičen na pravou stranu, protože jeho pán přišel vlivem cukrovky nejen o zrak, ale i o jednu nohu. Na fotce stojí dvojice na trávníku před domem, ve kterém bydlí.
  Lojzík

 • Žak

  Žak je pes, za kterým se lidi na ulici otáčejí díky nádherně bohatému osrstění a neuvěřitelně pestré barvě srsti a zářivě modrým očím, což v hnědém obličeji psa působí úžasně. Je velice vyrovnaný a středně aktivní.

 • Wella

  Wellinka je drobnější fenka, která má v krvi tři plemena retrieverů a australského ovčáka. Je trochu rošťanda a ve výcviku dost vyhledávala hru s ostatními pejsky na úkor soustředění na práci. Zapracovali jsme na tom a zlepšilo se to. Má typ srsti zlatého retrievera, to znamená trochu delší, hebkou, a má krásnou barvu red merle.

 • Marty

  Martínek je veliký pes černé barvy. Je jemný v povaze a také obrovský držák, který se nevzdaluje od svého pána víc, než kolik je nutné na vyvenčení a krátké proběhnutí, když je k tomu vyzván. V tempu chůze je pomalejší.

 • Xanto

  Tento impozantní veliký pes s něžnou duší a vstřícnou povahou má v krvi kombinaci tří plemen retrieverů a australského ovčáka. Jeho krátká jemná srst má atraktivní barvu – tzv. red merle, česky bychom řekli hnědo-béžový melír. Xantík je fanatický aportér a také úžasný závislák na svém pánovi.
  Xanto

 • Sisi

  Tato fenka je černá a, jak už to u flatíků bývá, velice milá a přátelská. Sisinka je poměrně jemná a něžná dáma, která se krásně svého člověka drží a udělala by, co mu na očích vidí.

 • Polly

  Polly je polosestra Nary – tedy také ze spojení zlatý retriever x australský ovčák. Je mladší než Nara a není zdaleka tolik sebevědomá. Je to spíše jemná fenka, která nesnáší razantnější zacházení. Nemá vůbec zájem o cizí lidi, dá se říct, že je zatím k nim lehce nedůvěřivá. Je také ve zbarvení blue merle. Stejně jako Nara má i Polly provedeno speciální zátěžové vyšetření kyčlí s perfektním výsledkem.
  Polly

 • Nara

  Nara je impozantní urostlá fenka ze spojení zlatý retriever x australský ovčák. Je v atraktivní barvě tzv. blue merle. Je to v podstatě černá barva se stříbrným melírem. Této barvě se u dogy říká šedý tygr. Nara je klidná velmi sebevědomá fenka, nekonfliktní, ale dovede docela razantně i hlídat, pakliže je to opravdu potřeba. Ke známým lidem je nesmírně mazlivá, k cizím nevšímavá. Nara má provedené zátěžové RTG DKK s negativním výsledkem.
  Nara

 • Qeen

  Qeen Krásná louka je zlato-bílá fenka krátkosrsté kolie. Má složitější uzavřenou povahu, a ačkoliv je milá, hodlá se bavit výhradně jen s blízkými lidmi. Výhodou tohoto plemene je jejich krátká srst, vyšší nohy a nechuť k vodě a blátu. Z tohoto důvodu jsou pro držení v bytě téměř ideální. Náročnější bývá předávání, protože kolie jen obtížně mění pána.
  Qeen

 • Gaston

  Gaston je velice klidný hnědý flat coated retriever. Na snímku stojí se svojí mladou, velice štíhlou paničkou, která má kromě zrakového i pohybový handicap. Gaston proto chodí se speciálním úplně pevným vodičem, který umožňuje dobrou oporu. Gaston tedy slouží nejen jako pes vodící, ale také pomáhá při chůzi jako pes opěrný, tedy balanční. Také velice dobře podává upadlé předměty. Dvojice zde na fotce stojí na chodníku na sídlišti před domem, ve kterém bydlí. Dvojice je z Prahy 13.
  Gaston

 • Ypsi

  Tato urostlá černá fenka je ze spojení dvou výborných plemen retrieverů – flata a labradora. Fenka je při práci spíše pomalejší. Povahou je klidná a doslova takový ten hodný pes, který se chce zavděčit. Nevyhledává kontakt s cizími lidmi.

 • Ruby

  Ruby je zlatíčko své paničky. Doslova ji postavila na nohy. Díky ní se začala pohybovat, chodit mezi lidi a zkrátka normálně žít.
  Ruby

 • Roxy

  Roxy Aritar Bastet – NO z pracovního chovu – je jedním z mála ovčáků, které jsme předali. Její zkušená panička (má již druhou německou ovčandu) je s ní velmi
  spokojená. Ohlídat obrovskou zahradu a podávat paničce vše, co jí upadne, jsou Roxančiny dvě nejoblíbenější činnosti.
  Roxy

 • Monty

  Monty je hnědý, nižší, ale mohutný labrador. Je velice veselý, takový typický labradoří smíšek. Jeho mladá panička (na fotce se hezky usmívá) má už druhého vodícího psa. Hodně let byla její pomocnicí a společnicí černá labradorka, která je nyní na zaslouženém odpočinku. Dvojice je z Vlaštoviček u Opavy.
  Monty

 • Kessy

  Kessy je drobnější fenka zlatého retrievera. Je nesmírně pracovitá a se svým velmi mladým a rovněž drobnějším pánem, který ještě studuje, se dovedou pohybovat velice rychle. Za dvojicí je vidět ještě černá vodící fenka Aida (ve fotogalerii výše), která patří manželce tohoto mladého pána. Tato dvojice je z Opavy.
  Kessy
  ¨

 • Izabel

  Tato žlutá labradorka je prvním psím pomocníkem svojí mladé paničky. Ozinka sedí před pizzerií na chodníku a její paní je v podřepu a objímá ji kolem krku. Tato dvojice je z Prahy 4.
  Izabel

 • Hasty

  Tento krasavec jménem Hasty je bratr Harryho. Je to světlý hnědě melírovaný retriever po mamince australačce. Jeho mladá štíhlá panička s ním tvoří dvojici, po které se kolemjdoucí rádi ohlédnou. Na fotce stojí na cestičce v krásně zeleném parku v Praze 4, kde oba bydlí.
  Hasty

 • Harry

  Na této fotce je pán v podřepu na cestičce v parku a svého nového (již druhého) vodícíhopejska má přitisknutého k levému boku. Harry je též po mamče Australské ovčačce, avšak v tomtopřípadě je otcem hnědý Flat coated retriever, který je též vodícím psem a můžete ho vidět v naší fotogalerii pod jménem Dasty. Harry má velice zvláštní barvu – je hnědě melírovaný na bílém podkladě. Struktura a typ srsti jsou jako u flatíka. Pán měl před Harrym mnoho let vodícího labradora, který též vodil velice dobře, ale nebylo ho možné pustit na volno. Z tohoto důvodu si pán Harryho převelice chválí. Harry žije se svojí rodinou v Chrudimi.
  Harry

 • Harry

  Další méně známé plemeno pro tuto práci – krátkosrstá kolie Harry Krásná louka. Harry je povedený jedinec svého plemene, jen ouška se mu zcela postavila (kolie je má mít poloklopená). Jeho majitelce se však líbí, protože měla jako vodící za svůj život již dva německé ovčáky a Harry jí je tak trochu připomíná. Kromě těchto ovčáků pracovala pro aktivní paničku ještě 13 let zlatá retrievřice. Všichni pejsci byli výborní, ale příští pes prý bude opět „kraťanda“.
  Harry

 • Gina

  Gina je žlutá labradorka nižší postavy. Je to první vodící pes svojí paničky. Výborně podává všechny předměty a dokonce umí podat i páreček, což je na labradorku úctyhodný výkon. Se svými dvěma úplně nevidomými páníčky žije na vesnici a podniká s nimi dlouhé výlety do okolní přírody, při kterých však musí také pracovat. To jí ale nevadí, protože má i dost pomazlení, což je zachyceno i na této fotce, kde je Gina se svojí paničkou právě při tomto milém úkonu.
  Gina

 • Felly

  Felly je žlutá labradorka menší postavy, občas dovede svoji paničku potrápit přílišným apetitem a chutí na všechno, co se dá kde najít. Proto ji zde na fotce vidíte s náhubkem.
  Felly

 • Fanny

  Na snímku stojí elegantní dáma středního věku se svojí novou, již třetí vodící pomocnicí. Stojí v interiéru vstupní haly v domě s pečovatelskou službou, kde obě bydlí. Fenka Fanny je po mamince Australský ovčák a po taťkovi zlatý retriever. Exteriérem více připomíná australského ovčáka, barvu má sytě zlatou s tzv. blue-merle dekou.

  První vodící fenka paní byla právě goldenka, a přestože ji paní milovala, dost se jí natrápila s útěky a tvrdohlavostí. Druhou fenkou paní byla plavá fenka labradorského retrievera, která byla výborná, ale bohužel předčasně uhynula na selhání vnitřních orgánů. Fanča má výborné zdravotní výsledky a s paní si již dobře rozumí, tak držíme palce. Fanynka bydlí se svojí paničkou v malém městě u Plzně.
  Fanny

 • Eston

  Eston – žlutý labrador – je již druhým vodícím psem své paničky. Před ním měla žlutou fenku labradora, která si již užívá zaslouženého důchodu. Eston je velmi opatrný pes, který se snaží nechybovat, občas proto chodí pomaleji, ale je to jen otázka času, kdy nabere se svou novou paničkou více jistoty.
  Eston

 • Enara

  Na fotce je štíhlá slečna, u její levé nohy stojí stejně štíhlá a elegantní černá fletička Enara Berenika Jozucita. Tato slečna zná svoji čtyřnohou pomocnici od štěňátka a pomáhala si ji vychovat.
  Enara

 • Dasty

  Hnědý flatík Dasty je prvním psím pomocníkem svého společenského a velmi aktivního pána. Je miláčkem Pardubic, protože jeho pán je zaměstnaný v divadle, kde je tudíž zaměstnaný i Dastík.
  Dasty

 • Dares

  Opravdu výstavní žlutý labrador – Dares z Grandorfa – je druhým psem své paničky. Je to klidný pes, který se drží svého člověka. Má špičkový nález na kyčlích, u labradorů naprosto neobvyklý. Proto než byl Dares podroben kastraci, pořídili jsme si od něj potomky.
  Dares

 • Dany

  Černý flatík Dany je druhým pejskem své paničky. První, který Míšu vtáhl do života (před předáním pejska se vůbec sama nepohybovala), zahynul nešťastnou událostí a Dany se nyní snaží zaplnit po něm místo v srdci i při práci.
  Dany

 • Dafy

  Dafy je vysoký a velice elegantní flat coated retriever. Na fotce stojí bez postroje a bez paničky, protože panička se nechtěla fotit. Dafy je zde velice pěkně učesaný.

  Je prvním psem svojí paní vůbec, nejen pejskem vodícím. Kuriózní je, že jeho mladá paní se psů dosti bojí. Přesto si k citlivému Dafymu našla cestu a kráčejí spolu poblíž Prahy.

  Polovinu ceny Dafyho poskytl pan David Rath a splnil tak své slovo, že peníze, které vysoudil za utrženou facku před médii, věnuje někomu potřebnému.
  Dafy

 • Cavalier

  Černý, velice klidný a něžný flatík Cavalier Black Brianta je vytouženým a velmi milovaným společníkem svého jinak osamělého pána. Každý den s ním absolvuje dlouhou cestu do práce a zpět. Kromě toho je miláčkem hlavně dětí v místě svého bydliště.
  Cavalier

 • Caribic

  Bráška Cavaliera – Caribic Black Brianta – není již tak klidný, je to docela pěkný rošťák a „věčný kašpárek“. Je to však jenom dobře, protože kromě poslání vodícího psa své paní TAKÉ velmi pomáhá jejímu synovi, který má kombinovaný handicap. Stal se jeho nejlepším kamarádem a velmi mu obohatil život. Caribic vyniká v aportu a v neustále dobré náladě, kterou kolem sebe šíří.
  Caribic

 • Blueberry

  Krásný flat Blueberry Black Brianta se zasloužil o to, že jeho paní začala chodit mezi lidi a dokonce si našla práci. Cestu přes celé město zvládali sami dva, i když předtím se jeho panička nikdy sama nepohybovala. Byl to nesmírně elegantní, zdravý a pohodový pejsek.
  Blueberry

 • Berry

  Elin Berry Jozucita je velmi pracovně využívaný pes. Jeho pán je velmi aktivní a Berry tráví v postroji mnoho hodin denně. Je však temperamentní a pracovně „tvrdý“ a svoji práci zvládá.
  Berry

 • Bela

  Bela je dcera celočerné německé ovčandy z pracovního chovu a flat coated retrievera Badyho s PP, který je již zasloužilým vodícím psem a otcem šesti dalších psích pomocníků. Je to první vodící pes svého aktivního pána, který na svoji Belču nedá dopustit. Přestože i bez pejsana se dovedl velmi dobře pohybovat po celé naší zemi, chůzi s vodícím psem si velice pochvaluje a už by zpátky nevracel. Na fotce je zachycena Bela v bílém koženém postroji. Její pán je u ní v podřepu, aby se oba vešli pěkně na obrázek. Na chodníku je po stranách odhrnutý sníh.
  Bela

 • Basco

  Veliký hnědý flat Basco od Šomolky v postroji, se svým rovněž vysokým pánem. Basco je taková menší vysmátá doga – měří v kohoutku 73cm. Je velmi temperamentní a při práci velmi svižný. Jeho pánovi to velice vyhovuje. Původně toužil po německém ovčákovi, ale nedařilo se nám dlouho vhodného nalézt. S Bascem je velmi spokojený.
  Basco

 • Bady

  Adversary of Evil Oasis of Peace je opravdu krásný a pohodový flat. Slouží páníčkovi, který měl před ním labradorku. Bady je otcem šesti dalších vodících psů. Jeho krásné povahy, zdraví i exteriéru nám bylo líto nevyužít.
  Bady

 • Astra

  Astra je velice pracovitá a živá černá flatička. Na snímku stojí štíhlý pán středního věku se svojí stejně štíhlou pomocnicí. Po levé straně dvojice jsou zaparkovaná auta, po pravé je dům, kde dvojice se svojí rodinnou bydlí. Dvojice je z města Bystřice nad Perštejnem.
  Astra

 • Art

  Ebo Backley Jozucita, temperamentní flat, jenž našel svůj protějšek v mladém klientovi, který s ním podniká dlouhé výlety i trampy u nás i v zahraničí.
  Art

 • Aron

  Vodící bígl je rarita, k jeho výcviku však byl pádný důvod – byl již miláčkem své paničky, když kvůli nádoru na mozku přišla z velké části o zrak. Samozřejmě se ho nechtěla vzdát ve prospěch jiného vodícího psa, tak jsme se o výcvik pokusily. Myslíme, že to vyšlo a Aron slouží dobře.
  Aron

 • Anife

  Flat Anife Deana Jozucita dělá radost své paničce, která před ní měla již německého ovčáka a labradorku a povahy i elegance své flatičky si velmi cení.
  Anife

 • Andy

  Na fotce je zachycena mladá žena se svým půl ročním synem uvázaným šátkem na prsou, aby měla pravou ruku volnou pro hůl a levou pro svoji nenahraditelnou a nyní také nesmírně opatrnou hnědou fletičku Andy z Veletínského Dvora. Na pozadí je vidět její manžel se svým vodícím psem Bascem.
  Andy

 • Akira

  Švýcarská bílá ovčanda Akira of Barrandov’s Alley je již třetí vodící fenka své paní. Jak už to u tohoto plemene bývá, je velmi inteligentní a pracovitá, avšak citlivá na zacházení ze strany člověka. Velmi se k sobě proto se svojí novou paní hodí, protože její zkušenosti a trpělivá povaha je to pravé, co Akirka potřebuje.
  Akira

 • Aida

  Aida – kříženka zlatého retrievera a osvědčeného taťky mnoha vodících psů, flata Bádi – je velice pomalá a klidná fenečka jemné povahy, přesně taková jako její panička. Denně spolu chodí do práce a na další aktivity. Fenka je černá, stejně tak jako všichni přímí potomci zlatého retrievera a flat coated retrievera.
  Aida

 • Agáta

  Na fotce stojí na chodníku černá fenka Agáta se svojí mladou paničkou. Agátka je po mamince goldence a její taťka je plemene flat coated retriever – vodící pes Bady. Na fotce výrazně svítí reflexní nášivka na postroji, protože bylo již šero a snímek byl pořízen s bleskem.
  Agáta